Lugemine teeb targaks ja on põnev! Raamatukogud on ühed põnevad kohad, kus igal paksude kaantega sõbral on oma lugu rääkida. Õppeperioodi jooksul võib kool lisaks korraldada külaskäike raamatukogudesse, laagreid, muinasjutuhommikuid, kohtumisi kirjanikega, ühisüritusi vanematega, millest teavitatakse last ja vanemat ette ning millest osavõtt ei ole kohustuslik.

2018. aastat alustati Kerttu Soansi juhendamisel loovkirjutamise päevaga.

Lugemissemude matkal käisid külas kirjanik Kätlin Vainola ja zooloog Mati Kaal. 

Lugemissemudel käis külas kirjanik Priit Põhjala, kelle imetoredat ja keeleliselt tõeliselt rikast raamatut „Mu vanaisa on murdvaras“ lugesime.  Raamat valiti sellel aastal ka Eesti Kultuurikapitali üheks lastekirjanduse laureaadiks.

Lugemissemud kohtusid kirjanik Kerttu Soansiga. Kerttu Soansi südamlikku raamatut „Inimene puudlinahas” on õigupoolest lugenud kõik lugemissemud. Raamatus on ilukirjanduslikus vormis sügava alltekstiga tõestisündinud loomalood, mis on mõeldud kaasaelamiseks nii lastele kui ka täiskasvanutele.

Kirjanik ja ajaloolane Jaak Juske tegi  kõikidele lugemissemudele põneva ekskursiooni vanalinna kummitusmajadesse. Ringis loeti Jaak Juske raamatut „Tallinna vanalinna kummitusmajad“.

Lugemissemud kohtusid kirjanik Ilmar Tomuskiga. Kuna lugesime Tomuski mitmeid raamatuid ja  kohustuslikus kirjanduses on Tomuski raamatud samuti olemas, siis kohtumisel oli võimalus  kirjanikult kõike otse küsida.