Lugemiskoer  FJODOR on 6-aastane samojeedi koer, kes Fjodor aitab lastel lugemist harjutada ja pakub võimalust endaga suhelda. Fjodori iseloomustamiseks tõdeb perenaine Kati Ernits, et koer armastab väga inimesi ning teeb kõike alati täie pühendumisega – ka magamisajast peetakse väga täpselt kinni. Pingutamine on looma jaoks loomuomane tegevus ning koostöö inimesega motiveerib koera Fjodor pingutab väga, et väiksel inimesel oleks hea ja turvaline kõva häälega lugemist harjutada või lihtsalt tore lugeda!

Tundi juhendab Kati ErnitsEesti Kennelliidu atesteeritud koerte koolitaja, International Dog Trainer`s School sertifitseeritud koerte käitumisnõustaja, teraapia-ja lugemiskoera juht

 

Fjodori tööpõhimõtted lugemiskoerana töötamisel:

  • Kõrgelt haritud koer. Mind on õpetatud olema viisakas ja rahulik, kui olen lastega koos.
  • Kõrgelt haritud omanik. Minu omanikku on õpetatud mõistma koerte kehakeelt. Seetõttu olen ma kindel, et ta oskab mind juhtida õigel viisil. Lisaks eelnevale on tal teatud rituaalid, mida me teeme iga kord, kui laste juurde läheme. See aitab mind palju. Nii saan olla kindel, et tema vastutab ja lahendab probleeme.
  • Sobivad tingimused. Mulle tagatakse alati puhas joogivesi,  preemiaks parimad maiused, rahulik töökeskkond ning sobiv ruumi temperatuur.
  • Laste arv. Lugemiskoerana võtan korraga vastu maksimaalselt 4 last järjest.
  • Minu tööaeg on väga väärtuslik ja piiratud. Töötan lugemiskoerana kõige rohkem 2 X 1,5 tundi nädalas. Enamasti siiski 1,5 tundi nädalas. Mul on aga tihti mitmenädalasi puhkepause, kus ma naudin puhast koeraelu ja looduses seiklemist.
  • Parim palk. Pärast igat töökorda viib mu omanik mind metsa jalutama, sest see on minu jaoks suurim preemia hästi tehtud töö eest!