Lugemine teeb targaks ja on põnev!

Lugemisringi tegemisi uudista Facebooki lehelt: https://www.facebook.com/Keeleilu/

Raamatukogud on ühed põnevad kohad, kus igal paksude kaantega sõbral on oma lugu rääkida. Õppeperioodi jooksul võib huvikool korraldada külaskäike raamatukogudesse, laagreid, muinasjutuhommikuid, kohtumisi kirjanikega, ühisüritusi vanematega, millest teavitatakse last ja vanemat ette ning millest osavõtt ei ole kohustuslik.

Lugemissemudel käis külas kirjanik Jaanus Vaiksoo (01.12.2018). Oli väga põnev kohtumine ja nii mõnegi semu lugemislembus sai suuremaks. Lugemissoovitus: Jaanus Vaiksoo „Miku ja Mirjami kuus kummalist kohtumist“ (Ärkel, 2018).

Lastekirjanik Jaanus Vaiksoo tutvustas Keeleilu Erahuvikoolis oma lapsepõlve lemmikraamatut. Kirjanikud on kahtlemata inimesed, kes loevad palju. Usutavasti ühendab meie lastekirjanikke ka see, et juba lapsepõlvest saadik on lugemine olnud au sees. Kui midagi väga armastada, tekib selle vastu ka sügavam huvi, mis saab suureks kireks või koguni elukutseks. Alates 2000. aastast, mil ilmus Jaanus Vaiksoo esimene lasteraamat „Neli hommikut ja üks õhtu”, on kirjanik avaldanud jutu- ja luuleraamatuid lastele ning kuulub tänapäeva eesti olulisemate ja populaarsemate lastekirjanike hulka. Videot vaata siit.

Lastekirjanik Ilmar Tomusk tutvustas Keeleilu Erahuvikoolis oma lapsepõlve lemmikraamatut. Hea raamat on see, mis lastele meeldib. Ilmar Tomuski raamatud, mida tänaseks on ilmunud 24, meeldivad lastele väga. Seda kinnitab ka tõsiasi, et Tomusk on võitnud kolmel korral (2014., 2016. ja 2017. aastal) Nukitsa konkursi. Videot vaata siit.

28.03.2018 toimus lugemistund Eesti Lastekirjanduse Keskuses. Eesti Lastekirjanduse Keskus on keskne eriala- ja infoasutus lastekirjanduse alal, mille ajalugu ulatub 1933. aastasse. Keskuses toimuvate tegevuste kaudu vahendatakse külastajatele lasteraamatu lugu minevikust olevikku, suunatakse lapsi lugema ning õpetatakse väärtustama kirjandust ja raamatuid.

2018. aastat alustati Kerttu Soansi juhendamisel loovkirjutamise päevaga.

Lastekirjanik Priit Põhjala tutvustas Keeleilu Erahuvikoolis oma lapsepõlve lemmikraamatut. Videot vaata siit.

Lugemissemude matkal käisid külas kirjanik Kätlin Vainola ja zooloog Mati Kaal. 

Lugemissemudel käis külas kirjanik Priit Põhjala, kelle imetoredat ja keeleliselt tõeliselt rikast raamatut „Mu vanaisa on murdvaras“ lugesime.  Raamat valiti eelmisel aastal ka Eesti Kultuurikapitali üheks lastekirjanduse laureaadiks.

Lugemissemud kohtusid kirjanik Kerttu Soansiga. Kerttu Soansi südamlikku raamatut „Inimene puudlinahas” on õigupoolest lugenud kõik lugemissemud. Raamatus on ilukirjanduslikus vormis sügava alltekstiga tõestisündinud loomalood, mis on mõeldud kaasaelamiseks nii lastele kui ka täiskasvanutele.

Kirjanik ja ajaloolane Jaak Juske tegi  kõikidele lugemissemudele põneva ekskursiooni vanalinna kummitusmajadesse. Ringis loeti Jaak Juske raamatut „Tallinna vanalinna kummitusmajad“.

Lugemissemud kohtusid kirjanik Ilmar Tomuskiga. Kuna lugemissemud on lugenud mitmeid Tomuski kirjutatud raamatuid, siis kohtumisel oli võimalus  kirjanikult kõike otse küsida.